משמעות הצבעים בקלפי הטארוט

אדום ,כתום וצהוב- צבעים אקטיביים, חמים, רגשיים, בעלי דחפים אמוציונאליים, קשורים לטבע ולבריאה, יצריים, פראיים, מתחברים לאדמה, לגוף, לעולם הפיזי ולשמחת חיים.

אדום- עוצמה, חיוניות, פוריות, יצרים ורגשות חזקים של אהבה, תשוקה, שנאה, כוחנות ותוקפנות. יסוד האש שיוצר הכל יש מאין. האדום מייצג את הרצונות והתשוקות שלנו, את הדחפים שמניעים אותנו לפעולה. מייצג התחלות וראשוניות, כוח הרצון ויכולת הביצוע. . מסמל נחישות , אומץ וחיבור למימד הפיזי וגם כעס, אימפולסיביות , חוסר יכולת לדחות סיפוקים ואגוצנטריות. האדום יכול להיות ילדותי וחסר בגרות.

כתום- שפע, פריון, פריחה וחיוניות. הכתום הוא אדום שהתבגר, שעמד על דעתו , שהבשיל. הכתום מסמל זוגיות, יצירתיות והשראה. , הוא מבטא טאקט, שליטה עצמית, חשיבה זהירה . בעוד האדום מסמל תשוקה חייתית וחסרת רסן הכתום מסמל תשוקה יותר מעודנת, אהבה, יצירה, יצירתיות , נטייה לאמנות .

חום- חיוניות ארצית, יש על מי לסמוך. ארציות, מעשיות

צהוב- שפע, זהב רוחני, מלכותי, ראיית המציאות כפי שהיא, אור רוחני. שמחה וגם ההיפך- שנאה ואיבה.

ארגמן- בורדו- מלכות ושליטה. בעיקר בצבעי הגלימות . סמכות

חום- אדמה, פריון, כוח החיים, מעשיות, מסמל חריצות, עבודה, רצינות, יכולת ארגון וביצוע.

כחול- תקשורת והבעה, חיבור גופנפש. יכולת שיפוט, ביצוע החלטות, תקשורת לכל סוגיה והיבטיה, אינטליגנציה רוחנית ופתיחות לרעיונות חדשים.

סגול- רוחני ומרוחק, מסתורי ואזוטרי. משלב רוחניות של הכחול ואש של האדום עוסק בדברים שמעבר, בסמוי, הבלתי נראה והבלתי נגלה .מסמל ריפוי, ראיית הנולד, אינטואיציה, תקשור ולמידה רוחנית. כמו כן הוא מסמל איזון אנרגטי, הבנה וסובלנות.

ירוק- טבע, צמיחה וגדילה, תקווה של התחדשות , רעננות, חיבור לשפע, לשגשוג, לבריאות ולריפוי.

לבן- חגיגיות, טוהר, התעלות, רוחניות, טוב, תמימות, קדושה וגם מוות, ריקנות,.

תכלת- קור, ריחוק וניכור

אפור- פשרה, שיממון, עוגמה, עצבות, חוסר עניין, צמצום , התנתקות, התנזרות.

שחור- פחד, סגירות, אבל, סכנה, רוע, איום, דיכאון, תכונות שליליות, יצרים אפלים , תוקפנות חבויה, סבל, מוות, הצד של הצל.