אז מהן בעצם הצ’קרות?

הצ’קרות הן מערבולות אנרגיה מעגליות, שלפעמים מצוירות כפרחים עם עלי כותרת , הממוקמות מעצם הזנב ועד למעל לקדקוד. הם נקודות המיקוד של כוח החיים שלך. ( הפראנה) ומצבן משפיע על כוח החיות שלך.

אם אנחנו יצורים אנרגטיים, ולאנרגיה אין גבולות, מדוע אנחנו חווים כל כך הרבה מגבלות בחיינו? מדוע המצב הכספי שלנו, הקריירה, מערכות היחסים וכו’ משתבשים לנו לפעמים?

יתכן והתשובה טמונה ב חוסר תפקוד של הצ’קרה האחראית על התחום התקוע , וביכולתך לשנות זאת.

יותר ויותר מגיעים למסקנה כי תחום ההילינג האנרגטי העתיק של הצ’קרות הוא המפתח לכל מה שאתה רוצה בחייך.

האם תהית כיצד:

  • אנשים מסוימים משיגים תוצאות שיא במקום עבודתם ללא מאמץ, יש להם את כל הכסף הדרוש להם, הם חיי רווחה ומותרות ונראים נהדר תוך כדי כך ?זה בגלל שהצ’קרה הראשונה שלהם, האחראית על קריירה וכספים חזקה.
  • ישנם אנשים הנהנים מסקס משובח מספר פעמים בשבוע, , למרות שהם עסוקים ביותר ונשואים שנים רבות? זה כי הצ’קרה השנייה שלהם שאחראית על יצר ויצירה זורחת.
  • אנשים מקרינים ביטחון עצמי רב ושליטה עצמית אפילו במצבים קשים ומסובכים וממלאים תפקידי מפתח במשפחתם ובקהילה שלהם – הכל הודות לכך שהצ’קרה השלישית שלהם קורנת, ששולטת בעוצמה האישית.
  • אנשים מנהלים מערכות יחסים, אוהבות נהדרות ועמוקות מלאות הבנה והכלה אפילו עם ילדיהם המתבגרים, לא כל שכן עם חברים ועמיתים ומצליחים לפתור כל ויכוח בנועם ובמהירות, הצ’קרה הרביעית שלהם, השולטת ברגשות ובמערכות יחסים ללא ספק בריאה.
  • אנשים מסוימים כנים ומדברים את אשר על ליבם, ותמיד זוכים לכבוד על ישירותם ויושרתם ועל כך שהם אותנטיים, זה הודות שהצ’קרה החמישית שלהם ששולטת בקול שלהם, בביטוי העצמי בחיים ובעבודה.
  • אנשים סומכים על תחושות הבטן והאינטואיציות שלהם, כדי לפתור בעיות ולהגיע להחלטות חשובות בבית ובעבודה בצורה יעילה ומדויקת, כי הצ’קרה השישית שלהם יעילה, זו שאחראית על אינטואיציות ועליהם להודות על כך.
  • אנשים חווים קשר רוחני חזק לאלוהים ו לאני הגבוה שלהם ויודעים בביטחון שהם לא לבד ושמישהו משגיח עליהם תמיד- הם בטוחים באמונתם הודות לצ’קרה השביעית החזקה שאחראית על הרוחניות ועל האדם מבחינה הוליסטית.

7 המשפיעים על חייך

לכל אחת מהצ’קרות יש ” אישיות” משלה. כל אחת שולטת בתחום מסוים בחייך. כך שאם אתה חווה איזשהו מחסום פיזי או רגשי, הגבלה, חיסרון או אתגר, יש סיכוי גבוה לכך שאחת מהצ’קרות או יותר , חלשה או חסומה.

אך כיצד תדע אילו צ’קרות חזקות ואילו חלשות? פשוט התבונן על נסיבות חייך. השתמש באינפורמציה הבאה על מנת לנתח את מצבך.

צ’קרת הבסיס – משפיעה על הקריירה שלך ועל הכספים

מיקום: בסיס עמוד השדרה – בעיקר משפיעה על הקריירה, כסף ותחושת השייכות

אנרגיות: אדמה, קרקוע, התמקדות, מרכוז

יודעים שצ’קרת הבסיס/ השורש חזקה כאשר אתה אוהב את הקריירה שלך ומתוגמל יפה על היותך מצוין במה שאתה עושה. כולם מקנאים ביכולתך לעשות כסף ,להשקיע ולחסוך מספיק כדי לצאת לחופשים ולקנות מה שבא לך. תמיד אתה חי בתחושה של שפע ואתה מרשה לעצמך לקנות מה שבא לך ללא ייסורי מצפון. אתה תמיד מרגיש רצוי ואהוב על ידי משפחה וחברי ם ואתה מרגיש טוב עם עצמך כשאתה מתבונן בראי, גם פיזית וגם רגשית.

יודעם שצ’קרת הבסיס חלשה או חסומה כשאתה תקוע בקריירה בלתי מספקת ובלתי מתגמלת , ותמיד חסר לך כסף ועל כן תמיד אתה מודאג שלא תיקלע לחובות. אתה חושש לבזבז כספים כי אתה לא בטוח ביכולתך לנהל את התקציב שלך כראוי. אתה סובל מבעיות גופניות או בעיות משקל, שבעטיין אתה מרגיש בלתי ראוי וחסר ביטחון בגופך.

צ’קרת היצר והיצירה – אחראית על המיניות והיצירתיות

מיקום: בטן תחתונה – מרכז האנרגיה של מיניות והנאה

אנרגיות: אש, הטענה, אנרגטיות

יודעים שצ’קרת המין חזקה כשאתה מתייחס לסקס באופן חיובי , כפעילות מפוארת, מהנה ובריאה. אתה נהנה מיחסים מלאי תשוקה ומסקס טוב עם פרטנר קבוע .אתה נהנה מסקס לעיתים תכופות גם אם אתה נשוי שנים רבות. אתה תמיד מושך אל חייך אנשים שמצמיחים אותך וגורמים לך להרגיש אדם טוב יותר. אתה יצירתי ונהנה ליצור מתוך שמחה.

יודעים שצ’קרת המין חלשה או חסומה כאשר מחשבות על מין יוצרות אצלך רגשות אשמה ומקושרות לכאב . לעיתים נדירות אתה מפנה זמן לסקס וגם אז הוא רק לצאת ידי חובה. ייתכנו בעיות של שפיכה מוקדמת וכד’. אתה לא רואה את עצמך כאדם נחשק וסקסי , אתה בוחר לעיתים קרובות פרטנרים שאינם נכונים לך ואתה מפקפק ביכולתך למצוא את המיועד. היצירתיות שלך חסומה.

צ’קרת העוצמה האישית – מקלעת השמש משפיעה על ההערכה העצמית

מיקום: מעל לטבור – משפיעה על העוצמה האישית והיכולת לתקשר

אנרגיות: אש, אנרגטיות, הטענה, פיזור אנרגיה

יודעים שצ’קרת מקלעת השמש חזקה כאשר מתפעלים מהביטחון שלך והעכרה עצמית בריאה גם בקריירה וגם בחיים האישיים. אתה אף פעם לא מפחד להגיד את שבליבך ואתה מעצים את האנשים בסביבתך ומעודד אותם לנהוג כמוך. המשפחה, החברים והקהילה רואים בך אינדיבידואליסט כריזמאטי, נחוש להשתמש בכריזמה ובכוח שלך להפוך את העולם למקום טוב יותר.

אתה יודע שצ’קרת מקלעת השמש שלך חלשה או חסומה כשאתה נאבק עם נושאים הקשורים בדימוי עצמי נמוך ורגשות של חוסר ערך. אתה נוטה להתלבט רבות לפני החלטות חשובות כגון מעבר מקום מגורים, שינוי קריירה, חתונה וילדים. אתה מרגיש קורבן של העולם וחש חסר אונים לנוכח הנסיבות , ומתבטל מול רצונותיהם של אחרים. יתכן שאתה סובל מכאבי בטן, מעי רגיז וחרדות.

צ’קרת הלב – משפיעה על מערכות יחסים

מיקום: מרכז החזה – צ’קרה של אהבה, מערכות יחסים , קבלה עצמית

אנרגיות: מים, מרגיע, משרה שלוה

יודעים שצ’קרת הלב חזקה כאשר אתם נהנים מיחסים אמפטיים, נעימים ומנחמים בבית , בעבודה ובקהילה. אתם מסתדרים עם המשפחה, חבריכם סומכים עליכם . בעבודה אנשים מדברים אתכם ושופכים את ליבם בפניכם, אתם חשים הכרת תודה עמוקה בליבכם על כמה נפלאים חייכם וחשים חמלה לכל הסובב אתכם.

אתם יודעים שצ’קרת הלב חלשה או חסומה כשיש לכם נטייה לחבל במערכות היחסים שלכם בחוסר יושר , כעס, ובתחושה שתאבדו את עצמאותכם אם תסמכו יותר מידי על מישהו אחר. יתכן שתאבקו במחויבויות , תחוו מקרים של חוסר הבנה ומריבות לעיתים קרובות , ותמיד תעמדו על המשמר מפני פגיעה ותחסו את עצמכם בהגנות .

צ’קרת הגרון – משפיעה על ביטוי עצמי

מיקום: גרון – הצ’קרה של הקול האמיתי

אנרגיות: מים, רוגע, שלווה, שקט,

יודעים שצ’קרת הגרון חזקה כשאתה טוב בהבעת מחשבותיך , רעיונותיך ורגשותיך לסובבים אותך. מעריצים אותך על כוח הרצון שלך ויכולות התקשורת הטובות שלך והמחויבות שלך להגיד את האמת , אפילו אם היא לא תמיד נוחה. הקריירה שלך וחייך האישיים מועשרים כתוצאה מכך.

יודעים שצ’קרת הגרון שלך חלשה או חסומה כאשרת אתה תמיד חש כי לאף אחד לא אכיפת מה אתה חושב ושלא מעריכים את מה שיש לך להגיד. מתייחסים אליך כאל האדם השקט , זה שאין לו הרבה מה להגיד בסביבת העבודה והחברים, לעיתים קרובות אתה נגרר אחרי אחרים . לעיתים קרובות אתה סובל מגרון חסום או כואב.

צ’קרת העין השלישית – משפיעה על האינטואיציות

מיקום: במרכז המצח בין הגבות – הצ’קרה הזו מתפקדת כמצפן פנימי

אנרגיות: אויר, מדיטציה, אינטואיציה, מעוררת מחשבות

יודעים שצ’קרת הנין השלישית חזקה כשאתה מסוגל להחליט היטב בצורה אינטואיטיבית ולהעריך נכון לגבי הקריירה, המשפחה והכוונות של אנשים אחרים. אתה יודע דברים מבלי לדעת כיצד אתה יודע אותם. יש לך ידיעה פנימית ויש לך תחושת כיוון ברורה ובהירות לגבי כל מה שאתה עושה. יש לך תמונה ברורה לגבי הכיוון שאליו אתה הולך בחייך והאנשים מסביבך נוטים לסמוך עליך להדרכה ועצה.

יודעים שצ’קרת העין השלישית חלשה או חסומה אם אתה מרגיש אבוד וחסר אונים כשעליך לעשות החלטות ולשפוט. אתה לא החלטי ,לא מחויב וחסר בטחון לגבי החלטותיך בגלל שיש לך היסטוריה של החלטות שגויות. אתה מרגיש אבוד מבחינה רוחנית והמטרה האמתית שלך אינה ברורה לך. לעיתים קרובות אתה עלול לסבול מכאבי ראש ומהרגשת מתח באזור המצח והגבות.

צ’קרת הכתר משפיעה על הקשר שלך למקור

מיקום: מעל הראש – הצ’קרה של המודעות האלוהית

אנרגיות: אויר, מדיטציה, אינטואיציות, מעורר מחשבות

יודעים שצ’קרת הכתר חזקה כשאתה חש מחובר לכוח עליון באופן מתמיד, אלוהים, היקום, המקור וכד’. בחיי היומיום אתה מקבל סימנים שיש מי שמשגיח עליך מלמעלה ואתה חש הכרת תודה עמוקה על ההערכה והאהבה שהיקום שולח לך ולאחרים. אחרים מתארים אותך כ”זוהר”.

יודעים שצ’קרת הכתר חלשה או חסומה כשאתה חש מעט חיבור לכוח עליון או בכלל לא, ותמיד אתה מרגיש לבד. אתה חש שאינך ראוי לעזרה רוחנית ואולי אפילו כועס על כך שהיקום עזב אותך. לעיתים אתה סובל ממיגרנות ומכאבי ראש שמקורם במתח.