גלגל הרפואה של 13 האמהות הקדומות של השבט

על פי ספרה של ג’יימי סאמס

ינואר
צבע כתום משוחחת עם קרובים. למידה. ללמוד את החיים על ידי יצירת קשר עם הטבע, היצורים, האנשים והתהליכים השונים. ללמוד את השפה הלא מדוברת של החיים . ללמוד מכל דבר ומכל אדם. ללמוד את האמת.

פברואר
צבע אפור. שומרת החוכמה. כבוד.לכבד את עצמי ואת הזולת. לכבד את כל היצורים החיים על פני האדמה ולשמור על הזיכרונות הקדומים והחוכמה שהצטברה במשך כל ההתפתחות האנושית. לכבד את האמת.

מרץ
צבע חום. שוקלת האמת. מעשיות . לשמור על שוויון ועל הצדק תוך לקיחה בחשבון של כל השיקולים והמרכיבים . לנהוג באחריות ולקדם באופן פרקטי מציאת פתרונות ישימים . לקבל את האמת.

אפריל
צבע ורוד שושנה. רואה למרחוק.ראייה חושית ואל חושית. מבינה חוויות בצורה אינטואיטיבית ורואה את היכולות הפנימיות שאינן תמיד לוגיות.לראות את האמת.

מאי
צבע שחור. מקשיבה .התבוננות והקשבה פנימית. הבנת החיים מתוך התבוננות והקשבה, לגלות ולהבין את הידיעה הפנימית, את שפת הגוף והמחשבות שלא נאמרו. לשמוע בעזרת הלב. לשמוע את האמת.

יוני
צבע אדום. מספרת סיפורים. אמון ואמונה. לתת אמון באנשים ובתהליכים ולהאמין בתהליך החיים מבלי לשפוט ומבלי להיות צדקניים לדבר דברי אמת הנובעים מתוך ניסיון חיים ואמונה. להאמין באמת.

יולי
צבע צהוב.אוהבת כל הדברים. אהבה ללא תנאי.שימוש בכבוד, אמון ואינטימיות במערכות יחסים . לאהוב את כל המרכיבים של חיינו ללא ביקורתיות .לאהוב את האמת.

אוגוסט
צבע כחול. המרפאה. אינטואיציה ומתן שירות. משרתת אחרים תוך שימוש ביכולות הריפוי הטבעיות ובשמחה. מכירה בצורה אינטואיטיבית מה אחרים צריכים ויודעת לשרת את צרכיהם. לשרת את האמת.

ספטמבר
צבע ירוק. אשת השמש השוקעת. צמיחה והתפתחות תוך הפגנת כוח רצון. אחראית לשמירת האינטרסים של שבעת הדורות הבאים. אחראית לשימור אקולוגי יחד עם צמיחה והתקדמות.לחיות את האמת.

אוקטובר
צבע ורוד. טווה את הרשץ. יצירתיות. באמצעות אמנות ומקוריות יוצרת את החלומות בצורה מוחשית. מלמדת אותנו למצוא פתרונות יצירתיים ולשרוד בכל מצב. לעבוד עם האמת.

נובמבר
צבע לבן. הולכת זקופה. מגנטיות ומנהיגות. חוזק פנימי. מובילה תהליכים וסוחפת אחריה אחרים. מביאה חידושים ושומרת על שלמות פנימית. להיות שלמה עם האמת.

דצמבר
צבע סגול. מהללת. הילינג סגירת מעגלים והכרת תודה. מלמדת אותנו להודות על השפע שיש לנו ולחגוג בשמחה כל ניצחון בחיים. ליצור שפע תוך הלל , נתינה וקבלה. להכיר תודה על האמת.

כל השנה צבע קריסטל. מגשימה את חזונה. אחראית עלתנועת המעגל, שינוי והתחדשות. להיות האמת.